adnancelenk @ kaztr.com

Her şeyden önce Kazakistan’da  azımsanyacak kadar Türk yaşamakta ve Türkiye’den Kazakistan’a yatırım ya da gezi amaçlı birçok Türk gelmektedir. Hem bu gelenlerin burada rahat edebilmelerini , hem de burada yaşayan Türklerin daha güzel ilişkiler kurmalarını, eğlenmelerini, düşünmelerini,  düşünürken eğlenebilmelerini, ihtiyaçları olan bilgiyi onlara bu site aracılığı ile ulaştırmak istedik.

   Türkiye’den yada Türkiye dışından gelen Türklerin burada ne işler yapabilecekleri, kimlerle temasa geçebilecekleri, gelecekleri ülke hakkinda bilgi sahibi olabilmelerini, dinlenme , eğlenme, gezip görme ile her tür ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi hedefledik.

   Bu alanda ne kadar başarılı olabiliriz bilmiyorum ama, bunun olması için elimizden gelen bütün gayreti gostermeyi hedefliyoruz. Bu konuda öncelikle Rabbimizden bize yardım etmesini, sonra  da sizin katkılarınızı büyük bir memnuniyetle bekliyoruz.

   Biz insanız ve zaaflarımızla insanız. Yanlışlar kendimizden, iyilikler ve güzellikler Rabbimizdendir

   Bir kusur ve yanlışlarımız olursa bizi düzeltmeniz , bizi uyarmanız bizi mutlu edecektir

   Desteklerinizi her an bekliyoruz.

   Bu sitede genel hatları ile neleri bulacakınız?

   Türkiyeden gelen bir firma yetkilisi ve seyahat amaçlı gelen biri;

   İsterse bir tercüman, kalabileceği otel ya da ev kiralama, gidebileceği restaurant ve cafe’ler, konsolosluk adresi ve telefonu, hastane, okul, avukat. Kiraliyabileceği taksi ve ihtiyacı olabilecek her türlü bilgi donanımına bizim sitemizden sahip olabilecektir. Burada sektör sektör iş yapan firmaların güncellenmiş  iletişim bilgilerine sahip olabilecek, onlarla temasa geçme konusunda onlara elinden gelen yardımı yapmaya çalısacaktır.

   Kazakistan’da nasıl bir ticari yasa var? Bir  yabancı nasil bir iş yapar ve burada oturum alabilir, nasıl evraklar hazırlanmasi gerekir, kısacası kanunları hakkında bilgi sahibi olmak istediğinde de bu siteden faydalanabilecektir.

   Burada yaşayan Türkler ise mümkün olduğu kadar Türkiye’deki sıcak gelişmelerden, buradaki dövizden, hava durumundan,Kazakistan’daki bütün Türk firmalari hakkında, nerede ne ii yaptıkları konusunda bilgi sahibi olabilecekler.

    Onları yayınlayacağımız fıkralarla, karikatürlerle, videolarla, yazılarımızla hem düşündürmeye hem de eğlendirmeye çalışacağız.

   Burada yorumlarınızı yayınlayabilecek, güncel konuları seviyeli bir şekilde tartışabilecek, birbirimizle tanışma imkanları oluşturabileceğiz.

   Eleman aradığınızda, araba almak yada satmak istediğinizde, emlak işlerinizde, yurtiçi ve yutdışı talepleriniz olduğunda bile bu siteden faydalanabileceksiniz.

    Bunları yaparken de mutlaka bize önerilerinizi ve şikayetlerinizi, paylaşmak istediğiniz video, fotograf ya da yazılarınızı bize göndererek bize güç katacaksınız.

   Şunu da belirtmekte fayda var; biz hiç bir cematin, partinin,grubun ya da herhangi birinin adamı değiliz. Yapılan haberler sadece haber niteliği taşımaktan öteye geçmez, önemli olan okuyucunun bundan kendine alabileceği faydadır.Herkes herşeyi istediği gibi yorumlayabilir. Her yazarın yazıları kendini bağlar bunlar sitemizin görüşlerini oluşturmaz.

   Bu arada sitemiz için bize yardımcı olan başta Başkonsolos Suphi Atan Bey, Konsolosluk yetkililerine  ve bu siteye her tür destaği olan herkese teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz

   Şu an  yayında olan sitemize destek olmanız en büyük ihtiyacımızdır. Yardım Allah’tan, çaba ve gayret te bizdendir. Kusurlarımız olursa da Allah’tan afv dileriz.

   Hayırlara vesile olması dileği ile…